FA-128 32.0000MF20X-K3
Manufacturer:
Epson
Mfr.Part #:
FA-128 32.0000MF20X-K3
Datasheet:
Description:
Crystals SMD-4, No Lead SMD/SMT 32 MHz 10 pF
ParameterValue
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ω
Length
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Number of Pins
PackagingReel
Lead Free
RoHSCompliant
Frequency32 MHz
Frequency Stability20 ppm
Frequency Tolerance10 ppm
Load Capacitance10 pF
Schedule B
Operating ModeFundamental
Height - Seated (Max)0.5 mm